Remi naše ekipe u Mostaru i osvojen vrijedan bod vraćamo za Doboj

U okviru 28. kola Wwin liga BiH fudbaleri dobojske Sloge Meridian odigrali su u Mostaru protiv Veleža neriješeno 0:0 i time osvojili vrijedan bod u borbi za opstanak.

Velež je imao prvu šansu u trećem minutu, međutim Filip Erić je stigao do lopte prije Armina Spahića.

Naša ekipa je zaprijetila samo dva minuta kasnije, međutim mreža Mostaraca je ostala netaknuta.

Ni jedni ni drugi nisu bili previše fokusirani na ofanzivu u nastavku, a najbolju priliku je imao Velež u 33. minutu. Đani Salčin je snažno šutirao sa oko 20 metara, a Erić je odbio loptu u prečku i tako je spasio Dobojlije.

Salčin je šutirao sa vrha šesnaesterca i u samom finišu prvog dijela, međutim ni tada nije bio dovoljno precizan, pa se na veliki odmor otišlo bez pogodaka.

Dejan Vidić je u 52. minutu imao izglednu priliku za Slogu Meridian, međutim iz blizine nije uspio matirati Farisa Ribića.

I Rođeni su napadali, a blizu pogotka su bili u 63. minutu, kada je nap golman Erić odbranio udarce Ivana Šarića i Amara Milaka.

I jedni i drugi su imali svoje šanse i u nastavku, međutim niko nije bio dovoljno konkretan i konačan rezultat je ostao 0:0.

U narednom kolu Sloga Meridian dočekuje ekipu Zrinjskog u na Lukama u Doboju.

Aktuelnu tabelu Wwin lige BiH možete pogledati na ovom LINKU.

Foto: FK Velež Mostar

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *